Novinky
31.05.2022
Akce na grily a panini grily ECG
Akce na grily a panini grily ECG probíhá na území celé České republiky a Slovenské republiky v období od 1.6. ...
číst celé
Sledujte a ptejte se na podrobnosti na Facebooku! S
Volejte, pište a ptejte se:
Contact our company:
+420 377 522 240
Otvírací doba:
Opening hours:
Po - Pá 10,00-16,00
Mimo tuto dobu telefon nebereme!!
Údaje ŽR 1
Údaje ŽR 2
MIDEA - obecná doporučení
Robotické vysavače vyráběné firmou Midea a dodávané firmou K+B expert jsou velmi sofistikovaná a složitá zařízení. Pro jejich bezproblémovou funkci, zejména krátce po zakoupení přístroje je bezpodmínečně nutné provést některé základní úkony, které zajistí bezproblémový provoz.
- Po rozbalení je bezpodmínečně nutné se velmi pečlivě seznámit s návodem k obsluze! Návod je koncipován tak, že zákazník si je jist a chápe filozofii přístroje, který si zakoupil. Zejména pak základní potřebu napojení na aplikaci v mobilním telefonu, nebo podobném zařízení, jako je například tablet. Na druhé straně není možné tyto přístroje zatím propojit s aplikacemi „inteligentní domácnost“ například v zařízení Apple, nebo Android. Je nutné využít jen a pouze Aplikaci Midea MSmartHome. (lze stáhnout v „Appstore“ nebo „GooglePlay“) Bez této aplikace nelze využít většinu funkcí, které jsou obsažené ve velmi sofistikovaném software. Je třeba si uvědomit, že pro připojení přístroje k aplikaci mobilního zařízení je bezpodmínečně nutné mít v domě instalovanou wifi síť s dostatečně rychlým přenosem dat a v mobilním zařízení mít zapnutá Wi-fi a Bluetooth.
- Před prvním použitím je bezpodmínečně nutné, aby byla instalována nabíjecí/dokovací základna na místo, kde bude provozována a dát ručně robotický vysavač nabít – dobít baterii uvnitř přístroje na maximum. Tento proces může trvat 5 až 8 hodin. Před touto operací rozhodně nedoporučujeme, aby byly prováděny pokusy o úklid, testy s vytíráním, případně pojezdy v místnosti.
- Na počátku používání robotických vysavačů Midea je nutné nechat přístroj laserovým snímačem na horní straně přístroje „si osahat“ a uložit do paměti místa, kde se bude pohybovat. K projetí celé domácnosti může přístroj potřebovat i několik desítek minut, aby zmapoval všechna dostupná místa. K tomuto kroku by měl vyjíždět z dokovací/nabíjecí stanice, aby měl přesný prostorový údaj o tom, kam se má vrátit v případě, že bude třeba baterii dobít, nebo v případě nejvyššího modelu Midea S8+ vysypat plnou nádobku na odpad.
- Je třeba si uvědomit, že při pojíždění a „osahávání“ si prostoru může do různých částí nábytku vrážet, a to sice ne velkou silou, nicméně natolik intenzivně, že může porazit stojící smeták, nebo dokonce kolo opřené o zeď. Laser totiž nezaznamená pevnou překážku ale „vidí i přes dráty jízdního kola nebo pronikne přes řidší štětiny smetáku a k zjištění překážky dojde až v případě, že přístroj narazí určitou intenzitou a nárazník sepne mechanický mikrospínač, který vydá pokyn k zastavení a změně směru. V té době již smeták může padnout a poškodit přístroj. Proto je bezpodmínečně nutné s takovými případy počítat a případné překážky raději z cesty odstranit.
- Samostatnou kapitolou je vytírání a vysávání v rozích místností, nebo pojíždění a zajíždění ke zdem, kde jsou nízko u podlahy instalovány profilové lišty, kabely nebo podobně. V takových místech se pak robotický vysavač velice snadno zasekne, nebo je „zmatený“ a zdlouhavě se otáčí dokola, než se vyresetuje původní nastavení a přístroj se vrátí do původní dráhy. V rozích je naprosto zřejmé, že přístroj nemůže vysát absolutně vše, když do rohu jen sáhne rotujícím kartáčkem, a nikoliv sacím otvorem. Z logiky věci, nejvíce nečistot se odstraní, když přes prostor přejede celým tělem, tedy kartáčky usměrní nečistoty přímo k rotujícímu válci a tam je proud vzduchu vysaje do odpadní nádoby i s jemným prachem. Tedy nelze reklamovat, že přístroj špatně uklízí v rozích místností. Maximálně je nutné vyměnit sběrné kartáčky na spodní části, které lze zakoupit v obchodní, nebo servisní síti.
- Podobné doporučení platí i pro případ plochých podlah, které budou přístrojem vysáty na prach a poté v jediném kroku pak vytřeny. Mopovací nástavec je umístěn na spodní části a je naprosto logické, že není možné, aby obsáhl naprosto všechna i ta nejmenší zákoutí místnosti. Tedy to znamená, že ideální plocha pro vytírání má čtvercový, nebo obdélníkový půdorys bez členitých překážek. Čím více překážek bude v místnosti rozmístěno, tím více bude vytírání vynechávané. Zkrátka budou místa, kam přístroj nezajede, nebo svým mopem nedosáhne. Zvláště pak kolem stěn, nebo kolem nohou židle, stolu a podobně. Překážky lze přesouvat a přístroj je bude variabilně zaznamenávat a ukládat nový stav do paměti a aplikace v mobilním zařízení.
- I když přístroj po dokončení úklidu sám vyhledá dokovací/nabíjecí stanici, je bezpodmínečně nutné přístroj vyčistit od nasbíraných nečistot a vylít vodu, která zbyla v nádobce určené na vytírání. Současně doporučujeme překontrolovat rotační kartáčky a rotační válec ve spodní části přístroje, zda se tam nenamotaly vlasy, nebo nějaké uvolněné nitě. Při velkém znečištění se významně snižuje účinnost celého přístroje a enormně pak vybíjí i baterie. Může dojít až ke zadření otáčejících dílů a pak je nutné vyhledat servis a nechat přístroj vyčistit i uvnitř.