Sledujte a ptejte se na podrobnosti na Facebooku! S
Volejte, pište a ptejte se:
+420 377 522 240
Mimo tuto dobu telefon nebereme!!
Údaje ŽR 2
Při spouštění a nastavování meteostanice MS 100, ale i dalších (MS 200, MS 300) od firmy ECG je nutné dodržet určitá pravidla hry. Tedy než se vydáte tento celkem užitný a dobře fungující přístroj reklamovat, přečtěte si následující doporučení.
Párování s čidlem
Pro napárování s čidlem je nutné mít na obou stanicích, tedy na meteostanici a na čidle nastavený stejný přenosový kanál. Nejlépe pokud provozujete jen jediné čidlo, tak je dobré vyndat baterie jak ze základny, tak z čidla. Čidlo by mělo být pokud možno v těsné blízkosti meteostanice. Na určené místo jej lze přemístit až po napárování (za okno, pod střechu a podobně) První vložíte baterie do meteostanice a vyčkáte až na displeji ve spodní části začne blikat symbol antény (signál, že meteostanice vyhledává čidla). Posléze vložíte baterie do čidla. Lze zkontrolovat, že na obou stanicích svítí kanál 1. do 3 minut by se měly stanice propojit.
Nastavení hodin
hodiny lze nastavit buď ručně, nebo pomocí signálu DCF. Ruční nastavení je popsané v návodu k obsluze a nebudeme ho popisovat. Zaměříme se na DCF signál, respektive na vyvolání funkce skenování DCF signálu z okolí. Na zadní straně meteostanice vyhledáme tlačítko "down" a podržíme ho tak dlouho, až uslyšíme pípnutí. Nad sekundami se rozsvítí trojúhelník signalizující vyhledávání DCF signálu. Po zachycení signálu se rozvítí kolem trojúhelníku symbol antény. Synchronizace času může trvat přibližně 6 minut. Pokud se čas automaticky nenastaví, je velmi pravděpodobné, že v okolí meteostanice jsou rušivá pole.
Pro bezporuchový provoz jak čidla, tak meteostanice je bezpodmínečně nutné zajistit určité podmínky. Mezi čidle a meteokstanicí nesmí být jakékoliv elektrické vedení (i ve zdi). Nesmí být v blízkosti elektrické spotřebiče jako TV hifi věže, PC, Notebooky, napáječe zapojené do zásuvky, zkrátka jakékoliv elektrické zařízení, které je uvnitř vybaveno "spínaným zdrojem". Současně by nemělo být čidlo umístěno na plechovém, měděném, nebo jinak kovovém parapetu, případně v těsné blízkosti kovových okapových svodů, hromosvodů a podobně. Tyto předměty velmi výrazně zkracují aktivní dosah mezi čidlem a meteostanicí. Většina uvedených případů pak platí i s ohledem na příjem DCF signálu v základnové meteostanici. PTedy pokud se vám nepodaří nastavení hodin pomocí automatického DCF, musíte přenést alespoň na úvodní nastavení hodin přístroj někam k oknu nebo do otevřeného prostoru, kde není elektrorozvodná síť, nebo rušivé pole jiných elektropřístrojů.